Haber Arşivi

Archive for March, 2012

Kürek Federasyonu Görevlilerinin Gölde Mahsur Kaldığı …

Sapanca Gölü`nün Kırkpınar Beldesi açıklarında bir sandal içinde 3 kişinin mahsur kaldığı ihbarı üzerine Sivil Savunma Arama Kurtarma Birliği ekipleri botlarla göle açıldı.

Sapanca Gölü'nde Şaka Gibi İhbar

Sakarya`da Sapanca Gölü`nün Kırkpınar Beldesi açıklarında bir sandal içinde 3 kişinin mahsur kaldığı yönünde polis ve itfaiye gelen ihbar hareketli anların yaşanmasına neden oldu.

CHP Karasu İlçe Kongresi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karasu İlçe Kongresi`nde başkanlığa Nuran Aydın seçildi.

Gölde Mahsur Kaldılar İhbarı Ekipleri Alarma Geçirdi

Sakarya`da Sapanca Gölü`nde kürek yarışları için parkur hazırlığı yapan kürekçileri gören bir vatandaş, acil yardım ekiplerine `gölde mahsur kalan bir kayık var` ihbarı yaptı.

Servislerde Kitap Okunması Projesi Tubitak Proje Yarışmasında …

TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Proje Yarışması`nın İstanbul`da yapılan yarı finalinde Sosyoloji alanında Miraç İşbilir ve Esra Nur Turan`ın Ercan Yılmaz danışmanlığında hazırladığı `Öğrencilerin Okul Servisinde Geçirdikleri Zamanın`…

Sakarya Valisi Mustafa Büyük Kocaali'de

Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Kocaali ilçesinde Devlet Hastanesi ve İlçe Jandarma Komutanlığı binasının açılışını yaptı.

AK Parti Kaynarca Gençlik Kollarından Üye Kampanyası

AK Parti Kaynarca Gençlik Kolları ilçe merkezinde stant açarak üye kampanyası başlattı.

Sakarya Başörtüsü Platformu 343. Hafta Basın Açıklaması

Sakarya Adalet Girişimi 343.hafta basın açıklamasında her türlü tek tipçi dayatmaya karşı çıkarken liselerde ve kamuda başörtüsü yasağının sürdüğü hatırlatıldı.

“Kulüplerin Gözdesi Türk Antrenörler”

`Türk teknik adamlar, yabancı meslektaşlarından daha iyi.`

Sakarya Halk Gazetesi Genel Yayın Müdürü Yalçıntaş …

Sakarya Halk Gazetesi Genel Yayın Müdürü Salih Yalçıntaş, gazetenin yakın bir zamanda çok farklı yüzüyle okuyucularla buluşacağını söyledi.

Erenler'de Okullar Arası Bilgi ve Kültür Yarışması

Sakarya`nın Erenler ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı çerçevesinde ilköğretim okulları arası bilgi ve kültür yarışması iki grup halinde iki farklı salonda yapıldı.

Elektriğe Yapılan Zam

Mehmet Özcan – Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu`nun (EPDK) elektrik fiyatlarına yaptığı zamma ilişkin, `Rakamları incelemeye alacağız, şayet enflasyonun üstünde bir artış söz konusuysa idare`…

'Gömlek Kralı'nın Kaçırılması Davasında 3 Tahliye

Sakarya`da `Gömlek Kralı` olarak tanınan Özkan Akkayagil`in kaçırılması iddiasıyla açılan davada tutuklu 3 sanık tahliye edildi.

Sakarya'da Kaçak Sigara Operasyonu

Sakarya`da 8 bin 837 paket kaçak sigara, 1 milyon 352 bin 600 adet gümrük kaçağı boş sigara filtresi ve 115 kilo sarmalık tütün ele geçirildi.

Sakaryaspor, Karşıyaka Maçı Hazırlıklarını Sürdürüyor

Sakaryaspor, deplasmanda karşılaşacağı Karşıyaka maçının hazırlıklarını sürdürüyor.

Hendek'ten Kısa Kısa

Hendek Belediyesi`nce ilçede 150 kişinin katılımıyla doğa yürüyüşü yapıldı.

Eski Gömlek Kralının Kaçırılma Olayı Davasında 3 Tahliye …

Bir dönem `Gömlek Kralı` olarak tanınan Özkan Akkayagil`in, geçen yılın Temmuz ayında Sapanca`ya gelip iş yaptığı Tuncer Yiğit ile görüşmesinin ardından, eski ortağı Ahmet Sertkaya ve adamları tarafından kaçırılmasıyla ilgili davaya Sakarya…

Sütün Yerini Alan İçecekler Gençlerde Kırık Riskini …

Gençlik çağında süt tüketiminin azalması ve sütün yerini alan diğer içeceklerin çok tüketilmesinin, osteoporoza yatkın olan gençlerde kırık riskini artırıyor.

Kazada Yaralanan Gürcistanlı Hastaneye Gitmek İstemedi

Sakarya`nın Sapanca ilçesinde otomobilin çarptığı yabancı uyruklu kişi yaralandı.

“Sonsuzluk 1071 Romanı”

Sosyal Bilgiler Öğretmeni Volkan Turgut`un kaleme aldığı romanda ilköğretim okulu öğrencisinin hayat hikayesi anlatılıyor.