Haber Arşivi

Archive for October, 2013

Sakarya İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplandı

Sakarya İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu, 2013 yılı 4.olağan Ekim ayı toplantısı Valilik toplantı salonunda Kurul Başkanı Sakarya Valisi Mustafa Büyük başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplu Taşıma Araç Sürücüleri Sertifikaları Aldı

Sakarya Valiliği, Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği işbirliği ile Toplu Taşıma Araç Sürücülerine Sertifikaları Yenikent Sinema Salonu`nda düzenlenen törenle verildi.

Sakarya Valiliği Özel Eğitime Yeni Bir Hamle Daha …

Sakarya Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kırkpınar Halkı Otizm Dayanışma Derneği arasında, `Engelli bireyler için sosyal, kültürel ve sportif faaliyet alanında kurs açılması` işbirliği protokolü, Valilik Toplantı Salonu`nda düzenlenen törenle imzalandı.

Erdoğan, 'Kaybeden Olimpiyat Oldu, Biz Kaybetmedik'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, `Kaybeden olimpiyat oldu, biz kaybetmedik` dedi.

“Türkiye'de Olimpiyat Yapılıyormuş Gibi Spor Tesisi …

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, `Olimpiyatın hazırlıkları için harcayacağımız parayı şimdi biz tesislerimize yoğunlaştıralım.` dedi.

Başbakan Erdoğan, 213 Spor Tesisinin Toplu Açılışını …

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Türkiye`nin her ilini olimpiyatlara hazırlarcasına yatırım yaptıklarını belirterek, `Buenos Aires`te, 2020 olimpiyatlarını orada ne yazık ki bize vermediler.`

Sapanca'da Trafik Kazası: 1 Yaralı

Sapanca ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.

Yapımı Tamamlanan 213 Spor Tesisinin Toplu Açılış …

Başbakan Erdoğan: (2) `Buenos Aires`te, 2020 olimpiyatlarını orada ne yazık ki bize vermediler. Bana göre kaybeden olimpiyat oldu, biz kaybetmedik` `Türkiye’nin, sporda gerçekten çok öneml…

Sapanca Gençlikspor, Harbişspor Maçına Hazırlanıyor

Sakarya Süper Amatör Lig takımlarından Sapanca Gençlikspor`da Harbişspor maçı hazırlıkları sürüyor.

Yapımı Tamamlanan 213 Spor Tesisinin Toplu Açılış …

Başbakan Erdoğan: (1) `Hükümetlerimiz döneminde bugüne kadar yaptığımız spor tesisi sayısı tam 789 adettir. Biz bu konuda dertli olduk. Zira `Gençliğimizi olumsuz yerlerden, olumsuz köşelerde…

Salihli MHP'den Mahalle Ziyaretleri

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Salihli İlçe Yönetimi, seçim çalışmaları kapsamında Sarıpınar Mahallesi`nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Bosna Hersek Demiryolları'ndan Tüvasaş'a Ziyaret

Bosna Hersek ve Türkiye arasındaki demiryolu işbirliğini güçlendirmek amacıyla Türkiye`ye gelen ZFBH (Bosna Hersek Demiryolları) Genel Müdürü Nijaz Puzic, beraberindeki heyetle TÜVASAŞ (Türkiye Vagon Sanayi A.Ş) Genel Müdürü Erol İnal`ı ziyaret etti.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Dönüşüm Projelerini …

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Erenler bölgesinde sıkışıklığa sebep olan, şehre yakışmayan, atıl bir görüntü sergileyen eski tır garajını kaldırıyor.

Sapanca'da Trafik Kazası: 1 Yaralı

Sakarya`nın Sapanca ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.

Satso Başkanı: Karasu Limanı İçin Elimizden Geleni …

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Karasu Limanı`nın tamamlanarak faaliyete geçmesi için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Saü, Dünya Sıralamasında 78 Sıra Yükseldi

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Enformatik Enstitüsü bünyesinde kurulan URAP Araştırma Laboratuvarı verilerine göre Sakarya Üniversitesi (SAÜ), 2013 yılında yapılan sıralamada Türkiye`de 44`üncü, dünyada ise 78 sıra birden yükselerek…

Alkollü Kazazedeler 112 Görevlilerini Uğraştırdı

Sakarya`nın Akyazı İlçesi`nde 2 arkadaşıyla birlikte bulundukları araçla kaza yapan sürücü 219 promil alkollü çıktı.

Sakarya'da Öğrencilere Ücretsiz Sinema Hizmeti

Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Şirin: `Okullarımızdan gelen talep doğrultusunda öğrencilerimizi sinema ile buluşturuyoruz. Projemiz, eğitim öğretim dönemi boyunca devam edecek`…

Sakarya 6'ncı Noterliği Arifiye'de Hizmete Girecek

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu yaptığı açıklamada, `Arifiye`mize tüm kurumları getirerek, vatandaşımızın her türlü işini ilçe merkezinde halledebilmesini sağlamaya çalışıyoruz.`

Mutlu Işıksu Satso'yu Ziyaret Etti

AK Parti`den Adapazarı Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan Mutlu Işıksu Sakarya Ticaret ve Sanayi Odasını (SATSO) ziyaret etti.