Haber Arşivi

Archive for April, 2014

Serpicioğlu Küçük Kızlar Voleybol Takımı Türkiye Şampiyonası'na …

Küçük Kızlar Voleybol Türkiye Şampiyonası`na katılmaya hak kazanan Tekirdağ Çorlu 75.Yıl Bedia Süleyman Serpicioğlu Ortaokulu`nun 10 sporcusu, Okul Müdürü Yaşar Öztürk, Beden Eğitim Öğretmeni Dilek Sümer ile Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan`ı makamında ziyaret etti.

Korkmaz'dan Zorunlu Nöbete Tepki

Türk Sağlık-Sen Sakarya Şube Başkanı İrfan Korkmaz, Aile Sağlığı Merkezlerinde görev yapan Aile Hekimlerine ve Aile Sağlığı Elemanlarına kendi kurumları dışında Hastanelerin Acillerinde nöbet yazılmasına tepki gösterdi.

Şehit Babasına Anlamlı Ziyaret

Şırnak ili kırsalında şehit olan Deniz Komando Onbaşı Fatih Kemal Yarar’ın babası Salim Yarar’a Sakarya Şehit ve Gazi İşlemleri Şube Müdürü Taylan Şanlı ve Sakarya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Yardımcısı Timur Muzaffer ziyarette bulundu.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

Kamu Sen Genel Başkanı Koncuk: `Ülke, her geçen gün yoksulluğun, yolsuzluğun kucağına itiliyor, millet olarak bunları konuşamıyoruz, tartışamıyoruz` `Türkiye`nin içinde bulunduğu gerek ekonomik gerekse sosyal problemler esasen 1 Mayıs`ı daha anlamlı hale getiriyor`

Başkan Karakullukçu, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri …

Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu`yu makamında ziyaret etti.

3 Ayda Yeni Evine Kavuştu

Erenler Kaymakamlığı tarafından Çaybaşıyeniköy Mahallesi’nde yaşayan bir vatandaşa ev yardımı yapıldı.

Geçici Hayvan Bakımevi Ödenek Talepleri Bölge Müdürlüğüne …

2014 yılı içerisinde geçici hayvan bakımevi projesine başvuran Akyazı ve Hendek Belediyelerinin başvuruları Sakarya Orman ve Su İşleri Müdürlüğüne iletildi.

Erdemli'de Kutlu Doğum'a Özel Program

Özel Erdemli Yıldırımhan Koleji tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında bir program düzenlendi.

Toçoğlu: “Sakarya İçin Daha Çok Çalışmalıyız”

Büyükşehir Belediye Bakanı Zeki Toçoğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısına katıldı.

Komşu İllerin Valileri Bolu'da Buluştu

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın (MARKA) toplantısı için Bolu’ya gelen Sakarya Valisi Mustafa Büyük ve Düzce Valisi Ali İhsan Su, Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları’nı makamında ziyaret ettiler.

Saü'den, Mısır Süveyş Kanalı Üniversitesi ile İşbirliği

Mısır Süveyş Kanalı Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hassan Yousef, Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Muzaffer Elmas’ı makamında ziyaret etti.

Kapkaç Anı Kamerada. Yaşlı Kadınları Önce Takip Ettiler …

Adapazarı şehir merkezinde son bir ay içerisinde takip ettikleri yaşlı kadınların çantalarını kapkaç yöntemi ile çaldıkları belirlenen 20 yaşındaki Veysel Karani A. yakalandı.

Başkan Toçoğlu: “Esnafımızla Çalışmaya Devam Edeceğiz”

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Doğu Marmara Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği Olağan Genel Kurulu’na katıldı.

Kent Meydanında Kendini Yakmaya Kalkıştı

Adapazarı (Sakarya), (DHA)- ADAPAZARI Kent Meydanı`nda bir yıl önce bisikleti çalınan hurdacı 51 yaşındaki H.S., bisikletininin bulunmamasını protesto etmek için Kent Meydanı`ndaki Atatürk Anıtı önünde kendini benzin dökerek yakmak istedi.

Kent Meydanında Kendini Yakmaya Kalkıştı

Adapazarı Kent Meydanı`nda bir yıl önce bisikleti çalınan hurdacı 51 yaşındaki H.S., bisikletininin bulunmamasını protesto etmek için Kent Meydanı`ndaki Atatürk Anıtı önünde kendini benzin dökerek yakmak istedi.

Kredi Kartı Dolandırıcılarına Suçüstü

Sakarya`nın Sapanca ilçesinde kopyalama yöntemiyle bilgilerini ele geçirdikleri kişilerin kredi kartları ile internet üzerinden alışveriş yaptıkları belirlenen iki şüpheli polis tarafından gözaltına alındı.

Yaşlı Kadınlara Kapkaç Yapan Şüpheli Yakalandı

Adapazarı şehir merkezinde son bir ay içerisinde takip ettiği yaşlı kadınların çantalarını kapkaç yöntemi ile çalan 20 yaşındaki Veysel Karani A. yakalandı.

Dış Ticaret İstatistikleri

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Kösemusul: `Sakarya, en çok ihracat yapan ilk 10 il arasında bulunmasının yanında, yüzde 56,4 artışla 25 sektörde 100 ülkeye ihracat yaparak İstanbul, İzmir, Kocaeli ve Ankara gibi şehirleri geride bıraktı`

Hayata Sanatla Bakmak' Konulu Panel Akm'de Gerçekleştirildi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen Nisan Kültür Sanat Etkinlikleri farklı sanat dallarında programları Sakaryalılar ile buluşturmaya devam ediyor.

Karasu Meslek Yüksekokulu Ek Binasının Temeli Atıldı

Sakarya Üniversitesi Karasu Meslek Yüksekokulunun ek binasının temel atma töreni yapıldı.