Haber Arşivi

Archive for April, 2015

Gündem Özeti / 1 Mayıs 2015

Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla farklı sekto¨rlerden is¸c¸ileri Cumhurbas¸kanlıgˆı Sarayı`nda kabul edecek ve TOBB Genel Kurul Hizmet S¸eref Belgesi ve Plaket To¨reni`ne katılacak.

Sakarya Bakan İslam, Şiddet Mağduru Kadının İhbarına …

Bakan İslam, şiddet mağduru kadının ihbarına yanıt verdi AİLE ve Sosyal Politikalar Bakan Ayşanur İslam, Adapazarı`nda, Kadın, Çocuk, Özürlü, ve Sosyal Hizmet Danışma Hattı `Alo 183` Çağrı Merkezi`nin açılışına katıldı, ilk ihbar telefonuna yanıt verdi.

Sakarya'da AK Parti ve CHP Arasında Pankart Gerginliği

Sakarya`da Ak Parti ve CHP arasında pankart gerginliği ADAPAZARI`nda AK Parti ve CHP arasında parti üyeleri arasında afişinin bir duvara asılması konusunda tartışma çıktı.

Sakarya'da AK Parti ve CHP Arasında Afiş Gerginliği

ADAPAZARI`nda AK Parti ve CHP`liler arasında, afişin bir duvara asılması konusunda tartışma çıktı.

Arkadaşlarının İşlerine Son Verilmesini Protesto Ettiler

Sakarya`nın Hendek ilçesinde, otomotiv yedek parça üretimi yapan fabrikada iki işçinin işine son verilmesi, sendika üyeleri ve fabrika çalışanları tarafından protesto edildi.

Sakarya Deniz Astsubayının İntiharı İki Gün Sonra …

Deniz Astsubayının intiharı iki gün sonra ortaya çıktı Kocaeli`nin Gölcük İlçesi`nde Donanma Komutanlığı Deniz Üssü`ndeki görevine iki gündür gitmeyen 35 yaşındaki Deniz Astsubay Başçavuş Alper Ecer`in, başından tek kurşunla vurulmuş olarak cesedi bulundu.

Ballıkaya Barajı Projesinde Kamulaştırma Sıkıntısı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı`nın, Marmara Bölgesi`nin su ihtiyacını karşılamak amacıyla Sakarya`nın Akyazı İlçesi Mudurnu Çayı üzerine yapımına başlanan Ballıkaya Barajı projesi kapsamında kamulaştırma işlemleri, bölge halkı arasında sıkıntı yarattı.

35 Yaşındaki Astsubay Evinde Ölü Bulundu

Kocaeli’de bulunan Deniz Kuvvetleri Donanma Komutanlığı Gölcük Ana Üssü’nde görevli astsubay başçavuş, Sakarya’daki evinde ölü bulundu.

Deniz Astsubay Evinde Ölü Bulundu

Sakarya`nın Adapazarı ilçesinde, bir süredir eşinden ayrı yaşadığı öğrenilen deniz astsubay Alper E.(35) evinde ölü bulundu.

Sakarya'da 6 Otobüste 175 Kaçak Yakalandı

Sakarya`nın Hendek ilçesinde Ağrı`dan İstanbul`a gitmekte olan 6 otobüs içerisinde aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu Pakistan, Irak ve Afganistan uyruklu 175 kaçak yakalandı.

Sakarya'da Okul Müdürü Atamalarındaki Sözlü Sınav …

SAKARYA`da geçen Ekim ayında yapılan okul müdürleri atamalarıyla ilgili yapılan performans ve sözlü sınav için Kaynarca Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Osman Aydın`ın bölge idare mahkemesinde açtığı davada, yürütmeyi durdurma kararı verildi.

D-650 Karayolu'ndaki Trafik Kazası Bilecik İstikametini …

Sakarya’da D-650 Karayolu’nda meydana gelen trafik kazası, Bilecik istikametini ulaşıma kapattı.

Muğla Jandarmasından İnsan Tacirlerine Ağır Darbe

Ege ve Akdeniz’de insan kaçakçılığı faaliyetlerini yönettikleri iddia edilen üç şüpheli, Muğla jandarmasının kurduğu özel ekibin İzmir, Mersin ve Sakarya’da gerçekleştirdiği eş zamanlı operasyonlarla yakalanarak Marmaris’e getirildi.

Taraklı'da Çöken Yol Trafiği Tehdit Ediyor

Sakarya’nın Taraklı ilçesi D–150 karayolunda meydana gelen çökme trafiği tehdit ediyor.

Mustafa İsen, Başkanlık Sistemi ve Çözüm Sürecini …

Eski Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri AK Parti Sakarya Milletvekili Adayı Mustafa İsen, “Çözüm süreci mutlaka aşılması gereken meselelerden biridir ve Türkiye bunu kendi iradesiyle çözebilecek yetkiye sahiptir” dedi.

Belediye, Sapanca Gölü'ndeki Taşkın Nedeniyle Yolu …

Sakarya`nın Sapanca İlçesi`nde aşırı yağış nedeniyle Sapanca Gölü`nde su düzeyi maksimum kodun üzerine çıkınca, göl kenarında bulunan sahil şeridindeki işletme ve küçük tezgahları su bastı.

10 Günde Mahalleyi Boşaltın' Dediler Yer Göstermediler

Sakarya`nın Geyve ilçesinde 40 yıl önce heyelan nedeniyle devletin taşıdığı Kızılkaya Mahallesi`nde vatandaşlardan ikinci kez heyelan nedeniyle evlerini boşaltmaları istendi.

Yeni Hastane Binası İçin Ağaçlar Kesildi

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: – Kesilen meşe ve çam ağaçlarından detaylar- Hastaneden detaylar- İş makinelerinden detaylar Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SEAH) yanında yapılması planlanan 250 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ve katlı otopark için arazi içinde yer alan meşe ve çam ağaçları, ekipler tarafından kesildi.

20 Bin TL'lik Sigara Çalan Şahıslar Kıskıvrak Yakalandı

Sakarya’da iki ayrı marketten 20 bin TL’lik sigara çalan 3 şahıs Sakarya Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince kıskıvrak yakalandı.

Sakarya 1975'de Heyelan Nedeniyle Nakledilen Köye …

1975`de heyelan nedeniyle nakledilen köye 40 yıl sonra ikinci kez nakil tebligatı Sakarya`nın Geyve İlçesi`nde, 1975 yılında heyelan tehlikesi nedeniyle bir başka yere nakledilen 50 haneli köye, 40 yıl sonra bu kez `altından yüksek hızlı tren hattı tüneli` geçeceği bildirilerek acilen boşaltılması istendi.