Haber Arşivi

Archive for September, 2015

Sakarya'daki Sağanak

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: – Selden zarar gören evler- Evleri zarar gören vatandaşlarla röportaj Sakarya`daki sağanak- Sapanca ilçesinde etkili olan sağanak nedeniyle ev, tarla ve iş yeri zarar gören vatandaşlar suları kendi imkanlarıyla tahliye etmeye çalıştı Sakarya`nın Sapanca ilçesinde şiddetini artıran sağanak nedeniyle çok sayıda ev, tarla ve iş yeri sular altında kaldı.

Sel Sularının Kapadığı Kaynarca Yolu Ulaşıma Açıldı

Sakarya`nın Kaynarca ilçesinde şiddetli yağış nedeniyle Seyran deresinin taşması sonucu kapanan Adapazarı-Kaynarca karayolu sel sularının çekilmesinin ardından ulaşıma açıldı.

Narkotim Okul Önlerinde Göz Açtırmıyor

2015-2016 eğitim ve ğöretim yılının başlaması ile ilgili okul önlerinde ve okullarda uyuşturucu kullanılmasının önlenmesi ile ilgili olarak ’Narkotim projesi’ kapsamında Sakarya’da 21-28 Eylül tarihleri arasındaki 1 haftalık çalışmalarda 10 ayrı operasyonda toplam 11 şüpheli şahsın uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak suçundan yakalandığı, şahıslardan toplam 90 gram uyuşturucu esrar maddesi, 38 adet uyuşturucu uyarıcı hap [...]

Sakarya'da 7 Kilo 10 Gram Uyuşturucu Madde Ele Geçirildi

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce il genelinde uyuşturucu madde ticareti yapan ve kullanan şahısların tespit edilmesi ve yakalanmasına yönelik çalışmalarda bir araçta yapılan aramada, 7 kilo 10 gram uyuşturucu madde ele geçirildi.

Yanan Otomobili İtfaiye Ekipleri Söndürdü

Sakarya’da meydana gelen otomobil yangını, itfaiye ekiplerince söndürüldü.

Sakarya'da Kurban Bayramı'nda Yapılan Uygulamalarda …

Kurban Bayramı’nın huzurlu geçmesi, güven ortamının sağlanması amacıyla 24-28 Eylül tarihleri arası Sakarya genelinde alınan tedbirler ve yapılan uygulamalar sonucu, çok sayıda tabanca ve fişek ele geçirildi.

Sağanak Su Birikintilerine Neden Oldu

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: – Sağanak sonrası evlerden detaylar- Vatandaşla röportaj- Tarladan görüntüler Sakarya`daki sağanak- Ferizli, Söğütlü, Taraklı ve Kaynarca ilçelerinde su baskınları meydana geldi- Kaynarca`daki iki okulda eğitim öğretime bugün ara verildi Sakarya`da dün akşamdan itibaren etkili olan sağanak nedeniyle kent merkezinde su birikintileri oluştu.

Dere Taştı, Adapazarı- Kaynarca Karayolu Kapandı

Şiddetli yağışın etkili olduğu Sakarya`nın Kaynarca ilçesinde derenin taşması sonucu ilçenin şehir merkeziyle bağlantısını sağlayan karayolu ulaşıma kapandı.

Sakarya Villalar Bölgesinde Toprak Kayması Meydana …

Sel bu kez Sapanca`yı vurdu (3) VİLLALAR BÖLGESİNDE TOPRAK KAYMASI MEYDANA GELDİ Sakarya`nın Sapanca İlçesi`nde dün gece başlayan şiddetli yağış nedeniyle Kurtköy Deresi çevresinde bulunan villalar bölgesinde toprak kaymaları meydana geldi.

Sapanca Şiddetli Sağnak Sapanca'yı Vurdu

Şiddetli sağnak Sapanca`yı vurdu Kocaeli ve Sakarya bölgesinde dün gece saatlerinde başlayan şiddetli yağış, özellikle Sapanca İlçesi`nde büyük hasara yolaçtı.

Taş Ocağında Araziye Gömülü Kimyasal Atıklar Bulundu

Sakarya`nın Pamukova ilçesi Karapınar Mahallesi`ndeki bir taş ocağında yapılan kazıda, araziye gömülmüş kimyasal atıklar bulundu.

Taraklı'da Yollar Çöktü, Araçlar Çamura Saplandı

Sakarya’nın Taraklı ilçesinde altyapı çalışması sonrası mıcır dökülerek kapatılan yollarda yağış sonrası çökmeler meydana geldi.

Sapanca-İzmit Yolu Kurtköy Mevkisinde Ulaşım Güçlükle …

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: – Sular altından kalan Sapanca-İzmit yolu Kurtköy mevkisinden detaylar- Sular altından kalan cadde ve evlerden detaylar Sakarya`daki sağanak- Sapanca ilçesinde etkili olan sağanak nedeniyle çok sayıda evi su bastı – Sapanca-İzmit yolunun Kurtköy mevkisinde ulaşım güçlükle sağlanıyor Sakarya`nın Sapanca ilçesinde sağanak nedeniyle ev ve iş yerleri zarar gördü.

Sakarya Kurtarmaya Çalıştığı Köpek Sel Sularına Kapılıp …

Sakarya`nın Kaynarca ilçesinde şiddetli yağış sonrası yaşanan selde, vatandaşın kurtarmaya çalıştığı köpek suya kapılınca yaşadığı panik kameralara yansıdı.

Sakarya'da Şiddetli Yağış: D-650 Karayolu Ulaşıma …

Sakarya`da dün akşam saatlerinde başlayan yağış etkili olmaya devam ediyor.

Kurtarmaya Çalıştığı Köpek Sel Sularına Kapılıp Sürüklendi

Sakarya`nın Kaynarca İlçesi`nde şiddetli yağış ardından görülen selde, bir kişinin kurtarmaya çalıştığı köpek suya kapılınca panik içerisinde kaldı.

Şiddetli Sağnak Sapanca'yı Vurdu

Kocaeli ve Sakarya bölgesinde dün başlayan şiddetli yağış, özellikle Sapanca İlçesi`nde büyük hasara yol açtı.

Sakarya Pamukova'da Bir Taşocağında Gömülmüş 12 Kamyon …

Pamukova İlçesi`nin Karapınar Mahallesi`nde faaliyet gösteren bir taş ocağında ihbar üzerine yapılan araştırmada, açılan büyük bir çukurun içine yaklaşık 12 kamyon kimyasal atık boşaltılıp üzerinin toprakla örtüldüğü ortaya çıktı.

Sağanak Nedeniyle Kurtköy Deresinin Taşması Sonucu …

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: – Kurtköy Deresi`ndeki çalışmalar- Deredeki akıntıdan detaylar- Yıkılma tehlikesi geçiren sitedeki evlerden detaylar- Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer`in incelemeleri ve röportajı Sakarya`daki sağanak- Sapanca ilçesinde sağanak nedeniyle Kurtköy deresinin taşması sonucu bir sitenin yol kısmı bir kısmı çöktü Sakarya`nın Sapanca ilçesinde sağanak nedeniyle Kurtköy deresinin taşmasıyla bir sitenin yolunda çökme meydana geldi.Haber Detayı [...]

Sakarya'da Yağış Sele Dönüştü: Yollar Kapandı, Evleri …

Sakarya`da dün akşam saatlerinde başlayan yağış etkili olmaya devam ediyor.