Haber Arşivi

Archive for February, 2016

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Üstün Açıklaması

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün`ün katıldığı konferanstan detaylar Üstün`ün konuşmaları AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, Sakarya`da düzenlenen `28 Şubat ve İnsan Hakları` konferansına katıldı.

Masaj Salonuna Fuhuş Mührü

Sakarya’da iki defa fuhuşa aracılık etme suçundan işlem başlatılan masaj salonu, 3 ay kapatma cezası uygulanarak mühürlendi.

Jandarmadan Kaçak Akaryakıt Operasyonu

TEM Otoyolu Sakarya geçişinde akaryakıt tankerini durduran jandarma ekipleri, tankerde 20 bin litre ulusal marker içermeyen kaçak akaryakıt ele geçirdi.

Sakarya Havzası Taşkın Yönetim Planının Hazırlanması …

ANKARA(AA) – Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Akif Özkaldı, Türkiye genelindeki havzalardaki taşkınlarla ilgili çalışmalarla, yeni yerleşim yerleri oluşturulurken, can ve mal kaybının önüne geçmeyi hedeflediklerini bildirdi.

Sakarya'da Trafik Kazası: 1 Yaralı

Sakarya`nın Akyazı ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Üstün Açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, `AK Parti hükümetinin bir kulağı sürekli vatandaştadır, vatandaşımız ne diyor, ne talep ediyor, ne söylüyor, bunları ele alır, değerlendirir ve hayata geçirmeye çalışır` dedi.

Hendek'te Kaçak Akaryakıt Operasyonu

Sakarya`nın Hendek ilçesinde 17 bin 500 litre kaçak mazot ele geçirildi.

Sakarya'da Fuhuş Denetimi

Sakarya`da gerçekleştirilen fuhuş denetiminde bir masaj salonu kapatıldı.

Aranan PKK Terör Örgütü Üyesi İstanbul'a Giderken …

Adapazarı`nda jandarmanın düzenlediği operasyonda, terör örgütü PKK üyesi olmak suçundan 5 yıl hapis cezasıyla aranan 28 yaşındaki Vedat Tunç yakalanarak gözaltına alındı.

Et ve Süt Kurumu, Et Piyasasına Müdahale Etmeli”

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Detaylar Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanı Şemsi Bayraktar`ın röportajı – `(Et fiyatları) Özellikle TMO`nun hem üreticiyi koruma adına hem sürdürülebilir üretim hem de tüketiciyi koruma adına buğdayı, mısırı ve çeltiği aldığı gibi, ESK de et piyasasına müdahale etmeli` `Özellikle besi hayvan maliyeti yüzde 69, yem maliyeti yüzde 25`ler civarında gidiyor.

Kosgeb Başkanı Biçer Açıklaması

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Recep Biçer, `Uluslararası Kuluçka Merkezi ve Hızlandırılmış Destek Programı, Türkiye`nin önünü açacak belki Türkiye`ye katma değer anlamında yüksek getiriler getirecek hem istihdama hem ekonomiye ciddi katkı sağlayacak bir destek programı` dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Üstün

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Ayhan Sefer Üstün`ün Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası`nı ziyaretinden detaylar Üstün`ün özel röportajı – `(Suriye`deki ateşkes kararı) Sanki Rusya`ya, büyük devletlere ve Esed`e atacağı adımlarda ön açma gibi bir imkan sunulmuş hissi veriyor` `Bu ateşkesi en çok Türkiye, oradaki ılımlı muhalifler istiyor ama baktığımızda, `Terörle mücadele ediyorum` bahanesiyle ılımlı muhalefete bombardımanları, müdahaleleri [...]

Sakarya Tribüne Gönderilen Antrenör Uyardı, Son 15 …

Sakarya`nın Akyazı İlçesi`nde amatör futbol takımlarından Küçücekspor ile Aşağı Kirazcaspor arasındaki karşılaşmada hakem, Küçücekspor antrenörü Mehmet Fatih Fırat`ı tribüne gönderdi.

Tribüne Gönderilen Antrenör Uyardı, Son 15 Dakika …

Sakarya`nın Akyazı İlçesi`nde amatör futbol takımlarından Küçücekspor ile Aşağı Kirazcaspor arasındaki karşılaşmada hakem, Küçücekspor antrenörü Mehmet Fatih Fırat`ı tribüne gönderdi.

Ters Şeride Giren Minibüse Tır Çarptı: 1 Yaralı

Sakarya’nın Akyazı ilçesinde ters şeride giren ticari minibüse TIR çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında bir kişi yaralandı.

Kaçak Akaryakıt Operasyonu

Sakarya`nın Hendek ilçesinde bir tankerde 17 bin 500 litre kaçak mazot ele geçirildi.

Yangında Ölen Felçli Kadın Toprağa Verildi

Sakarya`nın Pamukova ilçesinde yangında ölen 83 yaşındaki felçli kadın toprağa verildi.

Polis Kaçan Sürücüyü Otomobiline Çarparak Durdurdu

Sakarya’da polis ekipleri, ’dur’ ihtarına uymayan sürücüyü otomobiline çarparak durdurdu.

81 Yaşında İntihar Etti

Sakarya`nın Taraklı İlçesi`nde 81 yaşındaki Mehmet Çolak, iple kendini ağaca asarak yaşamına son verdi.

Haşerelere Karşı Evi Korumak İçin İlaçlama Yerine …

Türk Veteriner Hekimler Birliği Sakarya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mustafa Yıldız, haşerelere karşı evi kimyasal ilaçlarla zehirlemek yerine cam ve kapılara sineklik takılması, kapı eşiklerinin açık olmamasına dikkat edilmesi ve çatlak duvarların tamir edilmesinin etkili bir mücadele olduğunu söyledi.