Haber Arşivi

Archive for March, 2016

Orhan Pamuk'un Kitabına Suç Duyurusu

Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk`un `Kırmızı saçlı kadın` kitabının bir bölümünde ensest ilişki ile ilgili ifadelerinden rahatsız olan elektrik mühendisi Yavuz Konuk, yazar hakkında şikayetçi olup, kitabın toplatılmasını, bu bölümün çıkarılarak yeniden piyasaya sürülmesini istedi.

Adıyaman – Polis Kavgayı Havaya Ateş Açarak Bitirdi: …

Polis kavgayı havaya ateş açarak bitirdi: 8 yaralı, 10 gözaltıADIYAMAN`da, iki grup arasında çıkan ve polisin havaya ateş açarak ve biber gazı kullanarak sonlandırdığı kavgada 8 kişi yaralandı, 10 kişi gözaltına alındı.

Müdür Kuntoğlu'ndan Başkan Karakullukçu'ya Ziyaret

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Milli Eğitim Şube Müdürleri Mehmet Salih Güvendi ve Engin Kahraman eşliğinde, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’yu makamında ziyaret etti.

Polis Kavgayı Havaya Ateş Açarak Bitirdi; 8 Yaralı,10 …

Adıyaman`da, iki grup arasında çıkan ve polisin havaya ateş açarak ve biber gazı kullanarak sonlandırdığı kavgada 8 kişi yaralandı, 10 kişi gözaltına alındı.

Orman Bölge Müdürü'nden Vali Güzeloğlu'na Ziyaret

Kocaeli Valisi Sayın Hasan Basri Güzeloğlu, Sakarya Orman Bölge Müdürü Okan Kurşun’u makamında kabul etti.

Polis Kavgayı Havaya Ateş Açarak Bitirdi: 8 Yaralı, …

Adıyaman`da, iki grup arasında çıkan ve polisin havaya ateş açarak ve biber gazı kullanarak sonlandırdığı kavgada 8 kişi yaralandı, 10 kişi gözaltına alındı.

Akyazı Belediyesi'nde Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Akyazı Belediyesi çalışanlarını kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Türkiye Geçen Yıl Yüzde 4 Büyüdü

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, `Ekonomik büyümenin artarak devam etmesi ve kişi başına düşen gelirin yeniden yükseliş trendine girmesi için bürokrasiye ve iş dünyasına önemli görevler düşüyor.

Satso Başkanı Kösemusul'dan Büyüme Değerlendirmesi

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Türkiye’de yüzde 4’lük büyümenin çok önemli olduğunu söyledi.

Kösemusul'dan Büyüme Açıklaması

TÜİK tarafından açıklanan 2015 yılı büyüme rakamlarını değerlendiren Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Türkiye’de yüzde 4’lük büyümenin çok önemli olduğunu vurguladı.

AK Parti Sakarya İl Başkanı Kılıç Açıklaması

AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, `İnternet sayfalarında şahsımızla ilgili çıkan konuların sadece kurumsal kimliğimize, AK Parti`nin tüzel kişiliğine değil direkt şahsımızla ilgili rencide edici, hafife alıcı yazıları müşahede ediyorum, net bir şekilde ifade ediyorum ki rahatsız oluyorum, doğru bir şey değil` dedi.

Sapanca Otomobil Kamyona Çarptı: 5 Yaralı

Otomobil kamyona çarptı: 5 yaralıSakarya`nın Sapanca İlçesi`nde otomobilin kamyona arkadan çarpması sonucu 4`ü Özbekistan uyruklu 5 kişi yaralandı.

Otomobil Kamyona Çarptı: 5 Yaralı

Sakarya`nın Sapanca İlçesi`nde otomobilin kamyona arkadan çarpması sonucu 4`ü Özbekistan uyruklu 5 kişi yaralandı.

Sakarya'da Asayiş Uygulamaları Yeniden Başladı

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri kısa bir aradan sonra şehir ana caddelerinde asayiş uygulamalarına yeniden başladı.

Başkan Toçoğlu Sakarya Gençlik Heyeti Temsilcilerini …

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir ve Sakarya Gençlik Heyeti temsilcilerini makamında ağırladı.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Tocçoğlu'na Ziyaret

AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir ve Sakarya Gençlik Heyeti, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu`nu makamında ziyaret etti.

52. Kütüphane Haftası

Sakarya`nın Adapazarı ilçesinde 52. Kütüphane Haftası dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Skhb Sekreteri Sağlam'a Ziyaret

Sakarya`daki hastanelerin başhekimleri, 2 yıl daha görevde kalma kararı alarak sözleşme imzalayan Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salim Sağlam`a `hayırlı olsun` ziyareti yaptı.

KPSS Soruşturmasında Sakarya'dan 1 Öğretmen Gözaltına …

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen KPSS soruşturması kapsamında Sakarya’nın Hendek ilçesinde ikamet eden 1 öğretmen gözaltına alınarak Ankara’ya gönderildi.

Sakarya'da KPSS Gözaltısı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 24 ilde yürütülen soruşturma kapsamında Düzce Gümüşova`da bir ilköğretim okulunda öğretmenlik yapan Ü.D., Sakarya`nın Hendek İlçesi`ndeki evinde gözaltına alındı.